Wszystko się przydaje (?)

Zapewne każdy z nas doświadczył kiedyś w swoim życiu sytuacji, w której należało się z czymś rozprawić zgodnie z zasadą Z-Z-Z, czyli Zakuć-Zdać-Zapomnieć, czy też usłyszał od kogoś: "To mi się nie przyda, więc nie będę się tego uczyć". Sama tak miałam, moi drodzy! Wydaje mi się, że jest to pewien element naszej skądinąd buntowniczej ludzkiej natury, który bywa uzasadniony, chociażby w kwestii wyboru fakultetów w liceum bądź kierunku i specjalizacji na studiach. Jeśli taka przykładowa Emilka (wybór imienia, hehe, zupełnie przypadkowy), która w liceum podejmuje decyzję, że chce studiować filologię angielską, musi zmagać się do samiutkiej matury ... Czytaj dalej

Użyj tego, co masz!

Dużo mówi się o potrzebie płynnej komunikacji, rozwoju umiejętności mówienia w języku obcym, swobodzie i przełamaniu bariery, która powstrzymuje nas przed werbalną interakcją z kimś, dla kogo nasz język ojczysty to coś tak egzotycznego, jak dla nas, Polaków, język tajski czy arabski. W dzisiejszym wpisie chciałabym podzielić się z Wami osobistą refleksją na ten temat, która zbudowana została na fundamencie sytuacji z okresu dzieciństwa, dość już rozmytej i nadgryzionej zębem czasu.

... Czytaj dalej
Każdy ma swoją historię, czyli bloga czas zacząć!

Rozpoczynając pierwszy wpis na blogu English Avenue, chciałam przede wszystkim serdecznie Was powitać. Ogromnie się cieszę, że mogę gościć Was na nowej i świeżutkiej stronie internetowej, która jest stworzona szczególnie dla Was, niezależnie od tego, czy jesteście już moimi kursantami, czy planujecie nawiązać ze mną współpracę, czy też trafiliście na tę stronę przez przypadek lub z ciekawości.

... Czytaj dalej
Skontaktuj się z nami!
*Pola obowiązkowe